Luottamusmiehet - förtroendemännen

Luottamusmiehet - förtroendemännen

LUOTTAMUSMIEHET (varaluottamusmiehet suluissa)
FÖRTROENDEMÄNNEN (suppleanterna inom parentes)

Ulkomaanliikenne | Utrikesfarten

AALTO SHIPPING COMPANY OY

Lauri Vuoriluoto

ALFONS HÅKANS KONSERNIKai Holmroos
BORE LTDTobias Hagner
CONTAINERSHIPSavoin
ECKERÖ LINE      Jussi Heimala,
(Jari-Pekka Malinen)
ECKERÖ SHIPPING AB LTDJohn Eriksson
ESL-SHIPPING LTD    Kai Terimaa
FINNLINES OYJ   Kari Kosonen
(Niclas Seligson)
GODBY SHIPPING   Santeri Vikki
LANGH SHIP OYMatti Hautaniemi
OSM SHIP MANAGEMENT FINLAND OY Kristian Heiskanen
(Sakari Häyrinen)
PRIMA SHIPPING GROUPavoin
REDERI LILLGAARD   avoin/öppen
REDERI HELMER LUNDSTRÖM ABavoin
NLC FERRY AB OY Wasa Line Jaakko Suhonen
(Patrick Söderholm)
RONJA MARIN AB LTDavoin
TALLINK SILJA    Jari Ryynänen
(Antti Karjalainen)
VIKING LINE Abp   Heidi Tauriainen
VG-SHIPPING OY Jari-Pekka Mäkinen
VIDAR SHIPPING CO LTD avoin
  

Liikennevirasto | Trafikverket

Avoin

Liikenteen turvallisuusvirasto | Trafiksäkerhetsverket

Dan Stenbäck

Arctia Oy

Pääluottamusmies/huvudförtroendeman
Juha Tuomi (Patrik Barck)

Jäänmurtajat/ isbrytarna
Patrik Barck

Monitoimimurtajat/ kombi-isbrytarna
Juha Tuomi

Laivaluottamusmiehet
MTM Fennica, Mikko Valopaasi
MTM Nordica, Juha Tuomi

JM Kontio, Simo Ikonen
JM Voima, Timo Kaprio
JM Sisu, Pekka Meyer

Arctia Karhu Oy
Antti Rajaniemi (Pauli Holma)

Meritaito Oy
Merenmittausalukset / sjömätningsfartyg
Jarkko Moberg (Kimmo Sipilä)

Väyläalukset / farledsfartyg
Öljyntorjunta-alukset / oljebekämpningsfartyg
Lauri Taralainen (Juha Antinoja)

Finferries

Suomen Saaristovarustamo Oy /
Finlands skärgårdsrederi AB
Tom Olin (Tommi Karhunen)

Suomen Lauttaliikenne Oy /
Finlands Färjetrafik Ab
Roger Sandberg

Hailuodon lautta / Karlö färjan
Timo Grönlund

Finnpilot Oy

Matti Poskiparta

Nordic Jetline Finland Oy

Göran Jansson

Suomenlinnan liikenne Oy | Sveaborgs trafik

Jaakko Mäkinen

Satama-ala | Hamnbranschen

Valtakunnallinen luottamusmies / riksomfattande förtroendeman

Avoin

Paikalliset / lokala

Hanko/Hangö          

Mats Rautio (Christian Paasonen)

Kemi                            

avoin

Hamina- Kotka                             

Ari Ström

Mariehamns Hamn AbJesper Sindén (Ola Norell)

Turku/Åbo                     

Antti Laurila

  

Kurssit

Erimielisyysmuistio/ oenighetspromemoria

Ajankohtaista liitossa