Förtroendemännen

Luottamusmiehet - förtroendemännen

LUOTTAMUSMIEHET (varaluottamusmiehet suluissa)
FÖRTROENDEMÄNNEN (suppleanterna inom parentes)

Ulkomaanliikenne | Utrikesfarten

AALTO SHIPPING COMPANY OYLauri Vuoriluoto
ALFONS HÅKANS KONSERNIKai Holmroos
BORE LTDArto Spännäri
(Tobias Hagner)
CONTAINERSHIPSavoin
ECKERÖ LINE      Jussi Heimala,
(Jari-Pekka Malinen)
ECKERÖ SHIPPING AB LTDJohn Eriksson
ESL-SHIPPING LTD    Kai Terimaa
FINNLINES OYJ   Kari Kosonen
(Niclas Seligson)
GODBY SHIPPING   Santeri Vikki
LANGH SHIP OYMatti Hautaniemi
OSM SHIP MANAGEMENT FINLAND OY Kristian Heiskanen
(Sakari Häyrinen)
PRIMA SHIPPING GROUPavoin
REDERI LILLGAARD   avoin/öppen
REDERI HELMER LUNDSTRÖM ABavoin
NLC FERRY AB OY Wasa Line Jaakko Suhonen
(Patrick Söderholm)
RONJA MARIN AB LTDavoin
TALLINK SILJA    Jari Ryynänen
(Antti Karjalainen)
VIKING LINE Abp   Heidi Tauriainen
VG-SHIPPING OY Jaani Snellman
  
VIDAR SHIPPING CO LTDavoin
  

Liikennevirasto | Trafikverket

Avoin

Liikenteen turvallisuusvirasto | Trafiksäkerhetsverket

Dan Stenbäck

Arctia Oy

Pääluottamusmies/huvudförtroendeman
Markku Kettunen (Patrik Barck)

Jäänmurtajat/ isbrytarna
Patrik Barck

Monitoimimurtajat/ kombi-isbrytarna
Markku Kettunen (Juha Tuomi)

Laivaluottamusmiehet
MTM Fennica, Mikko Valopaasi
MTM Nordica, Juha Tuomi
JM Voima, Timo Kaprio

Arctia Karhu Oy
Antti Rajaniemi (Pauli Holma)

Meritaito Oy
Merenmittausalukset / sjömätningsfartyg
Jarkko Moberg (Kimmo Sipilä)

Väyläalukset / farledsfartyg
Öljyntorjunta-alukset / oljebekämpningsfartyg
Lauri Taralainen (Juha Antinoja)

Finferries

Suomen Saaristovarustamo Oy /
Finlands skärgårdsrederi AB
Tom Olin (Tommi Karhunen)

Suomen Lauttaliikenne Oy /
Finlands Färjetrafik Ab
Roger Sandberg

Hailuodon lautta / Karlö färjan
Timo Grönlund

Finnpilot Oy

Matti Poskiparta

Nordic Jetline Finland Oy

Göran Jansson

Suomenlinnan liikenne Oy | Sveaborgs trafik

Jaakko Mäkinen

Satama-ala | Hamnbranschen

Valtakunnallinen luottamusmies / riksomfattande förtroendeman

Avoin

Paikalliset / lokala

Hanko/Hangö          

Mats Rautio (Christian Paasonen)

Kemi                            

avoin

Hamina- Kotka                             

Ari Ström

Mariehamns Hamn AbJesper Sindén (Ola Norell)

Turku/Åbo                     

Antti Laurila

  

Kurser

Erimielisyysmuistio/ oenighetspromemoria

Ajankohtaista liitossa