Suomeksi På svenska In english

Luottamusmiehet - förtroendemännen  

LUOTTAMUSMIEHET (varaluottamusmiehet suluissa)
FÖRTROENDEMÄNNEN (suppleanterna inom parentes)

Ulkomaanliikenne
Utrikesfarten

ALFONS HÅKANS    Jyrki Lavaste (Kai Holmroos)
ASP SHIP MANAGEMENT avoin
BORE LTD Arto Spännäri
CONTAINERSHIPS avoin
DENNIS MARITIME OY LTD avoin
ECKERÖ LINE       Jussi Heimala, (Jari-Pekka Malinen)
ECKERÖ SHIPPING AB LTD Joakim Kantola
ESL-SHIPPING LTD     Kai Terimaa
FINNLINES OYJ    Kari Kosonen (Niclas Seligson)
GODBY SHIPPING    Santeri Vikki
AB GRAN SHIP OY avoin
OY LANGH SHIP AB    Juha Vepsäläinen
OSM SHIP MANAGEMENT FINLAND OY  Kristian Heiskanen (Sakari Häyrinen)
PRIMA SHIPPING AB    avoin/öppen
REDERI LILLGAARD    avoin/öppen
REDERI HELMER LUNDSTRÖM AB avoin
NLC FERRY AB OY Wasa Line  Jaakko Suhonen
AB RONJA MARIN LTD avoin
AB SAL SHIP OY avoin
TALLINK SILJA     Jari Ryynänen  
VIKING LINE Abp    Heidi Tauriainen (Kenneth Granell)
VG-SHIPPING OY  Jaakko Helanto
GAIAMARE OY AB Jaani Snellman
VIDAR SHIPPING CO LTD avoin

Liikennevirasto
Trafikverket

Avoin

Liikenteen turvallisuusvirasto
Trafiksäkerhetsverket

Dan Stenbäck

Arctia Oy

Pääluottamusmies/huvudförtroendeman

Markku Kettunen (Mikko Iisakki Seppälä)
 

Jäänmurtajat/ isbrytarna

Mikko Iisakki Seppälä

Monitoimimurtajat/ kombi-isbrytarna

Markku Kettunen (Juha Tuomi)
 

Arctia Karhu Oy

Antti Rajaniemi (Kai Valtari)

Finferries

Suomen Saaristovarustamo Oy /
Finlands skärgårdsrederi AB

Tom Olin (Tommi Karhunen)

Suomen Lauttaliikenne Oy /
Finlands Färjetrafik Ab

Roger Sandberg

Hailuodon lautta / Karlö färjan

Timo Grönlund

Meritaito

Merenmittausalukset / sjämätningsfartygen

Jarkko Moberg (Kimmo Sipilä)

Väyläalukset / farledsfartygen
Öljyntorjunta-alukset / oljebekämpningsfartygen

Lauri Taralainen (Juha Antinoja)Luotsausliikelaitos - Finnpilot

Lotsverket - Finnpilot

Matti Poskiparta

Sundqvist Investments Oy

Lars Berthén

Ahvenanmaan maakuntahallitus
Ålands lanskapsregering

Rolf Danielsson 

Kunnallisala
Kommunala branschen

Valtakunnallinen luottamusmies / riksomfattande förtroendeman

Heli Palmu

Paikalliset / lokala

Hanko/Hangö           Mats Rautio (Peter Huldin)
Kemi                             Petter Tähtinen
Hamina- Kotka                              Heli Palmu
Turku/Åbo                      Markku Utriainen (Antti Laurila)

Rannikko- ja sisävesiliikenne
Kust- och insjöfarten

Paavo Miettinen

Suomenlinnan liikenne
Sveaborgs trafik

Jaakko Mäkinen